Maqedoni e Veriut/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid

Maqedoni e Veriut/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid

21:22, 26/11/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministrja e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri me dije se janë realizuar 2,846 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 1,160 raste me COVID-19.

Gjithashtu 30 pacientë kanë humbur jetën, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 1,630 humbje jete.

Ndërkohë sipas Institutit të Shëndetit Publik 1,097 persona janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani 58,608 persona janë infektuar me koronavirus.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco