Britma ankthi nga ICU në Selanik: ‘Dëgjojmë pacientë që bërtasin 'Ju lutem më shpëtoni'

Britma ankthi nga ICU në Selanik: ‘Dëgjojmë pacientë që bërtasin 'Ju lutem më shpëtoni'

15:14, 23/11/2020
A+ Aa A-

Drejtoresha e ICU të AHEPA Eleni Geka në Selanik e përshkruan situatën nga pandemia e Covid 19 dramatike në këtë rajon, raportojnë mediat greke.

Në të gjithë kohën spitali është plot, ekziston frika. Kush thotë se nuk ka frikë, gënjen. Shpresojmë që pacientët tanë të mos vdesin në barela dhe se Selaniku nuk do të bëhet Bergamo. Kjo është arsyeja pse ne po luftojmë ".

Zonja Geka gjithashtu tha se psikologjia e mjekëve është shumë e keqe dhe se njëri përpiqet t’i japë forcë tjetrit. "Ne i kemi tejkaluar kufijtë e qëndresës sonë. Situata është tragjike," tha zonja Geka . "Momentet që po kalojmë janë shumë të këqija" .

Në fund, ajo theksoi se koronavirusi nuk bën dallime në bazë të moshës dhe se një 37-vjeçar aktualisht po trajtohet me terapi intensive.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco