Tërmeti apokaliptik/ Rritet bilanci i viktimave dhe të plagosurve në Turqi

Tërmeti apokaliptik/ Rritet bilanci i viktimave dhe të plagosurve në Turqi

21:46, 30/10/2020
A+ Aa A-

Në orët e fundit është rritur bilanci i viktimave dhe të palgosurve nga tërmeti tragjik që ndodhi pasditen e sotme në Turqi.

Sipas autoriteteve, ka shkuar në 17 numri I viktimave dhe 709 numri I të plagosurve.

Ekipet e shpëtimit ndodhen në terren dhe vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit nën rrënoja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco