VIDEO/ Tsunami në Turqi, pas tërmetit katastrofik

VIDEO/ Tsunami në Turqi, pas tërmetit katastrofik

13:49, 30/10/2020
A+ Aa A-

Pasi tërmeti rrafshoi pallatet në Izmir tani një tsunami ka goditur në brigjet e Turqisë.

Akoma nuk dihet për gjendjen dhe numrin e viktimave por situata duket e frikshme.

Uji ka vërshuar në rrugët e qytet dhe njerëzit po mundohen të largohen dhe të shpëtojnë jetën e tyre.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco