VIDEO/ Pamje apokaliptike nga tërmeti 6.8 ballësh në Turqi

VIDEO/ Pamje apokaliptike nga tërmeti 6.8 ballësh në Turqi

13:25, 30/10/2020
A+ Aa A-

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Turqine.

Të dhënat paraprake flasin për një magnitudë 6.8 ballë.

Epiqendra raportohet se ka qenë në verilindje të ishullit Samos me thellësi 10 km.

Ndërkohë që në zonën e Athinës, Kretës e Militinit raportohet për dëme, pasi aty është ndjerë dhe më shumë.

Ja pamjet

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco