Lajmi i fundit

VIDEO/ Vjedhja 4 mln euro, burg për autorët, gruaja shpërthen në lot

Aksident tragjik me parashutë/ Dy të mitur humbin jetën, fëmija i tretë i familjes në gjendje të rëndë

Aksident tragjik me parashutë/ Dy të mitur humbin jetën, fëmija i tretë i familjes në gjendje të rëndë

21:47, 28/10/2020
A+ Aa A-

Një aksidenti tragjik ndodhi këtë pasdite në zonën detare në Rodosit, ku viktimat janë dy të mitur të moshës 15 dhe 13 vjeç (djalë dhe vajzë).

Edhe vëllai i dy fëmijëve të pafat është gjithashtu i riu i tretë, i cili po trajtohet i plagosur rëndë në spitalin e Rodosit.

Tre fëmijët me prindërit e tyre ishin me pushime në ishull dhe po qëndronin në një hotel në zonë.

Këtë pasdite, ndërsa bënin sporte ujore me parashutë, litari që tërhiqte parashutën e tyre u këput, si rezultat i së cilës ata u morën nga erërat dhe u përplasën në një lartësi të madhe në Kepin e Guinesë.

Ambulanca transportoi fëmijën e tretë në gjendje kritike dhe mjekët po luftojnë për ta mbajtur atë gjallë.

Incidenti është raportuar në Gardën Bregdetare në Lindos të Rodosit, e cila është në vend, ndërsa i gjithë operacioni personalisht koordinohet nga komandanti i Departamentit të Zjarrfikësve të Rhodes, Nikitas Venios.

Sipas informacionit, personi i ngarkuar me funksionimin e sporteve ujore dhe piloti i skafit u arrestuan nga autoritetet portuale, të cilët nesër do të sillen para Prokurorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco