Shifra rekord/ Maqedonia e Veriut shënon 14 viktima dhe 870 raste të reja me Covid

Shifra rekord/ Maqedonia e Veriut shënon 14 viktima dhe 870 raste të reja me Covid

20:28, 28/10/2020
A+ Aa A-

Nga 2647 testime në Maqedoninë e Veriut, 870 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë janë regjistruar edhe 14 vdekje të reja, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Instituti i shëndetësisë publike informon se 292 persona janë shëruar nga virusi korona, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco