Rritet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/ Humbin jetën 9 persona nga Covid

Rritet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/ Humbin jetën 9 persona nga Covid

20:41, 23/10/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar pozitiv me Covid 518 raste nga 2 367 testime  dhe kanë humbur jetën 9 pacientë.

Shpërndarja gjeografike e infeksioneve sipas ministrisë së Shëndetësisë: Shkup-261, Kumanovë-13, Shtip-19, Prilep-21, Tetovë-30, Strugë-5, Veles-13, Manastir-21, Ohër-15, Kavadar-11, Gostivar-10, Gjevgjeli-11, Strumicë-23, Kriva Pallankë-4, Radovish-6, Koçan-11, Probishtip-6, Berovë-2, Vallandovë-3, Vinicë-2, Dellçevë-3, Shën Nikollë-8, Kërçovë-13, Resnjë-6, Negotinë-1.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Maqedoni janë konfirmuar të infektuar me Covid 25 991 persona mes të cilëve 883 kanë humbur jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco