Rekord infektimesh në Greqi/ Konfirmohen rreth 900 raste të reja dhe 15 viktima

Rekord infektimesh në Greqi/ Konfirmohen rreth 900 raste të reja dhe 15 viktima

18:37, 22/10/2020
A+ Aa A-

Në 24 orëve të fundit Greqia ka shënuar një rekord negativ nga koronavirusi, ku janë konfirmuar pozitivë 882 persona, si dhe kanë humbur jetën 15 pacientë.

Kjo ka detyruar kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, që të njoftojë masat e reja, thuajse ekstreme, për parandalimin e përhapjes së virusit të rrezikshëm.

Kështu, kreu i qeverisë greke tha është ndalohet lëvizja me makinë nga ora 00:30 deri në 05:00 të mëngjesit në zonat e cilësuara si “të kuqe” apo “të verdha”.

Masa e re do të aplikohet duke filluar nga dita e shtunë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco