Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja magnituda

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja magnituda

08:24, 22/10/2020
A+ Aa A-

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë.

Mësohet se tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë shumë rreth orës 02:00.

Sizmologët kanë treguar se lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 9 km dhe ka alarmuar banorët e qyteteve përreth.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco