Greqia në alarm/ Konfirmohen 453 raste të reja dhe 13 viktima nga COVID-19

Greqia në alarm/ Konfirmohen 453 raste të reja dhe 13 viktima nga COVID-19

17:48, 15/10/2020

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 453 raste të reja të COVID-19 në Greqi.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara deri tani është 23947, ndërsa 82 pacientë  trajtohen të intubuar, 252 pacientë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu sot janë bërë publike edhe 13 vdekje në 24 orët e fundit, duke shkuar në 482 vdekje gjithsej në vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco