Maqedonia e Veriut raporton 162 raste dhe 4 viktima nga Covid 19

Maqedonia e Veriut raporton 162 raste dhe 4 viktima nga Covid 19

15:34, 01/10/2020

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë bërë 1350 testime dhe janë regjistruar 162 raste të reja të Covid 19.

Shkupi vijon të ketë numrin më të lartë me infektime me koronavirus, sot janë infektuar 75 persona.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 109 pacientë të shëruar  dhe katër viktima.

Deri më tani janë bërë gjithsej 190.127 testime Covid-19 dhe janë diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 18138 të infektuar.

Numri i pacientëve të shëruar është 15068, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive është 2327

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco