Tërmet 5.2 ballë në Egje, Greqia aktivizon protokollin për vullkanin në ishullin Nisyros

Tërmet 5.2 ballë në Egje, Greqia aktivizon protokollin për vullkanin në ishullin Nisyros

14:49, 01/10/2020

Një tërmet ka rënë mesditën e sotme në detin Egje, afër ishullit Nisyros të Greqisë, që ka dhe një vullkan brenda territorit.

Deri më tani nuk janë raportuar të plagosur dëme apo të plagosur që ka përfshirë disa nga ishujt grekë në Egje.

Por autoritetet kanë aktiziuar protokollin për vullkanin në Nisyros, pasi prej lëkundjeve mund të aktivizohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco