Sërish numër i lartë/ Konfirmohen 354 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 në Greqi

Sërish numër i lartë/ Konfirmohen 354 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 në Greqi

22:46, 30/09/2020

Ditën e sotme, Organizata Kombëtare Shëndetësore, EODY bëri publike 354 raste të reja të koronavirusit në vend.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i rasteve është 18475.

Ndërkohë që 78 pacientë po trajtohen të intubuar 212 pacientë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu sot janë konfirmuar edhe 3 vdekje të tjera duke shkuar numri në 391 vdekje gjithsej në vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco