Maqedonia e Veriut/ 5 viktima dhe 88 të infektuar me Covid 19 në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut/ 5 viktima dhe 88 të infektuar me Covid 19 në 24 orët e fundit

14:53, 22/09/2020

Maqedonia e Veriut ka kryer 1618 testime në 24 orët e fundit te persona e dyshuar infektuar me Covid 19.

Nga testimet janë konfirmuar 88 të infektuar në 24 orët e fundit .

Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se kanë humbur jetën 5 pacientë dhe janë rikuperuar  130 persona.

Që nga fillimi pandemisë janë bërë 177.635 testime covid 19 dhe janë infektuar 16867.

Numri i pacientëve të shëruar është 14084, dhe aktualisht numri i rasteve aktive është 2078.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco