Rriten infeksionet në Greqi/ Konfirmohen 6 viktima dhe 453 raste të reja me COVID-19

Rriten infeksionet në Greqi/ Konfirmohen 6 viktima dhe 453 raste të reja me COVID-19

18:40, 21/09/2020

Ditën e sotme, autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar një numër të lartë infeksionesh me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë regjistruar 453 raste të reja positive.

Deri tani, numri i përgjithshëm i rasteve është 15595, nga të cilat 55.8% janë burra.

Sipas të dhënave, 79 qytetarë janë të intubuar. Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco