Maqedonia e Veriut, 6 viktima dhe 140 të infektuar nga Covid 19

Maqedonia e Veriut, 6 viktima dhe 140 të infektuar nga Covid 19

17:08, 19/09/2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka kryer në 245 orët e fundit 1397 testime te personat e dyshuar të infektuar me Covid 19.

Te personat e dyshuar janë konfirmuar 140 të infektuar me koronavirus ditën e fundit.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 60 pacientë të shëruar dhe 6 viktima nga pandemia e Covid 19.

Gjithsej në Maqedoninë e Veriut janë bërë 174.097 testime de janë diagnostikuar të infektuar  16 557 persona,  numri i pacientëve të shëruar është 13792, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2076.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco