Sërish shifra të larta infeksioni në Greqi/ Konfirmohen 359 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19

Sërish shifra të larta infeksioni në Greqi/ Konfirmohen 359 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19

18:46, 18/09/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore në Greqi njoftuan për 359 raste të reja  të koronavirusit, nga të cilat 39 janë identifikuar në portat hyrëse në vend.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve është 14738.

Ndërkohë, 71 pacientë trajtohen në intubim dhe 177 pacientë janë liruar nga spitali.

Gjithashtu janë konfirmuar edhe 2 vdekje të tjera,  duke shkuar numri total në 327 viktima.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco