Rriten infeksionet në Greqi/ Konfirmohen 310 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Rriten infeksionet në Greqi/ Konfirmohen 310 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

17:08, 15/09/2020

Në 24 orët e fundit, Greqia ka shënuar një rritje të infeksioneve, duke konfirmuar 310 raste të reja me Covid-19 si dhe tre viktima.

Sipas autoriteteve të Shëndetësisë në vend, 12 raste të tjera janë konfirmuar pas kontrolleve në kufijtë e vendit.

Me 310 rastet e reja, numri total i të infektuarve në vendin fqinj shkon në 13,730.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco