Maqedonia e Veriut raporton 9 viktima dhe 98 raste me Covid 19 në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut raporton 9 viktima dhe 98 raste me Covid 19 në 24 orët e fundit

15:21, 15/09/2020

Maqedonia e Veriut ka kryer 1404 testime te personat e dyshuar me koronavirus dhe janë konfirmuar 98 të infektuar.

Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit 9 pacientë kanë humbur jetën dhe 104 të tjerë janë shëruar.

Që nga fillimi pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë kryer 160 760 testime dhe janë konfirmuar 15 925 të infektuar nga koronavirusi.

Numri i pacientëve të shëruar është 13418, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive është 1846

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco