Dridhet toka në vendin fqinj/ Ja sa ishte madhësia e tërmetit

Dridhet toka në vendin fqinj/ Ja sa ishte madhësia e tërmetit

16:45, 14/08/2020

Një dridhje sizmike me madhësi 4 të shkallës Rihter, ndodhi pasditen e së premtes në Kretë, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës. 

Dridhja kishte një thellësi fokale prej 14.4 km dhe një epiqendër 9 km në lindje-verilindje të Zakros.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco