Konfirmohet një tjetër vdekje në Greqi, shkon në 124 numri i viktimave nga COVID-19

Konfirmohet një tjetër vdekje në Greqi, shkon në 124 numri i viktimave nga COVID-19

16:48, 11/08/2020

Një tjetër pacient ka humbur jetën sot nga koronavirusi në Greqi.

Ajo është një grua 89-vjeçare, e cila, sipas informacionit, vuante nga sëmundje themelore dhe u transferua të dielën nga spitali Kastoria në spitalin Ptolemaida, ku edhe humbi sot jetën.

Me vdekjen e sotme, Greqia regjistrohen 124 viktima në total nga koronavirusi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco