Maqedonia e Veriut raporton 141 raste të reja në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut raporton 141 raste të reja në 24 orët e fundit

14:50, 11/08/2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka kryer sot 1885 testime te personat e dyshuar si të prekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit.

Pas kryerjes së testimeve janë konfirmuar 141 raste të reja me Covid 19 .

Shkupi vijon të ketë numrin më të lartë me infektime ditore, sot janë konfirmuar 38 persona të prekur.

Sot vetëm një person ka humbur jetën dhe 161 të tjerë janë shëruar .

Që nga fillimi i pandemisë Maqedonia e Veriut ka kryer 117 475 testime ku janë  diagnostikuar 12083 të infektuar, numri i pacientëve të shëruar është 8248, dhe aktualisht numri i rasteve aktive është 3306.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco