Karantinohet hoteli në Selanik për shkak të një rasti me koronavirus

Karantinohet hoteli në Selanik për shkak të një rasti me koronavirus

19:19, 08/08/2020

Një hotel  në qendër të Selanikut u karantinua , pasi u zbulua një rast me koronavirus në të.

Më konkretisht, një emigrant që jetonte atje u konstatua se ishte pozitiv për virusin, dhe sipas asaj që transmeton Mega, nga sot për 14 ditë, punonjësit e hotelit dhe ata që qëndrojnë në të, do të jenë në karantinë, sipas udhëzimeve të EODY. 

Nga  ora 6 e mëngjesit, forcat e policisë janë jashtë hotelit dhe monitorojnë respektimin e karantinës, duke ndaluar hyrjen dhe daljen.

Sipas informacionit, hoteli kohët e fundit ka pritur disa refugjatë dhe imigrantë që kishin sëmundje të ndryshme themelore dhe nuk u duhej të qëndronin në strukturat e akomodimit. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco