Konfirmohen 152 infeksione me Covid në Greqi, 22 raste të ‘importuara’

Konfirmohen 152 infeksione me Covid në Greqi, 22 raste të ‘importuara’

18:38, 08/08/2020

Autoritetet shëndetësore greke EODY,  bëri publike 152 raste të reja të virusit të ri  në Greqi, nga të cilat 22 u zbuluan pas kontrolleve në portat e vendit, 43 në Selanik, 26 në Attica.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i rasteve është 5421, ku ndërkohë 17 pacientë po trajtohen të intubuar dhe 129 pacientë janë larguar nga ICU.

Konfirmohet gjithashtu edhe  1 vdekje, duke shkuar numri në 211 vdekje në vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco