COVID-19/ Konfirmohen 75 raste të reja dhe 2 viktima në Greqi

COVID-19/ Konfirmohen 75 raste të reja dhe 2 viktima në Greqi

18:55, 02/08/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, 75 raste të reja me koronavirus u njoftuan sot nga Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Katër prej tyre u identifikuan pas kontrolleve në portat e hyrjes së vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve  shkon në 4662. Dymbëdhjetë pacientë trajtohen të intubuar.

Ndërkohë që 128 pacientë janë larguar nga ICU.

Gjithashtu u konfirmuan 2 vdekje të regjistruara duke shkuar numri në 208 vdekje në total.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco