Vijon situata e rëndë/ Maqedonia e Veriut regjistron 166 raste të reja me Covid-19

Vijon situata e rëndë/ Maqedonia e Veriut regjistron 166 raste të reja me Covid-19

14:49, 02/08/2020

Në 24 orët e fundit Maqedonia e Veriut ka kryer 1419 testime dhe 166 prej tyre rezultuan pozitiv me Covid 19.

Rastet pozitive janë nga, Shkup 47, Kumanovë 17, Dibër 1,- Shtip 23,Tetovë 12, Strugë 7,- Bitola 1,- Ohër 3 ,Kavadarci 9, Gostivar 15, Gjevgjelia 1, Strumicë 1, Demir Hisar 1,- Makedonski Brod 10,- Vinicë 2, Sveti Nikole 2,Kichevë 12,Negotino 2.

Sot në Maqedoni janë shëruar 185 pacientë dhe 4 të tjerë që ishin në gjendje të rëndë kanë humbur jetën.

Gjithsej janë kryer  105357 testime për covid 19, dhe numri i përgjithshëm të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 11054, numri i pacientëve të shëruar është 6882, dhe aktualisht numri i rasteve aktive është 3675.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco