Covid-19/ Maqedonia e Veriut 139 persona pozitiv dhe 534 pacient të shëruar në 24 orët e fundit

Covid-19/ Maqedonia e Veriut 139 persona pozitiv dhe 534 pacient të shëruar në 24 orët e fundit

15:47, 31/07/2020

Instituti i shëndetit publik në Maqedoninë e Veriut ka kryer 1377 testime dhe 139 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me Covid 19 në 24 orët e fundit ndërsa kanë humbur jetën 6 qytetarë.

Rastet janë nga : Shkup 36, Kumanovë 11 ,Dibër 2, Shtyp 11, Prilep 1,Tetovë 14,Strugë 8, Veles 4, Bitola 2 ,Kavadarci 5,Gostivari 16, Strumicë 1, Krushevë 1,Koçani 1, Probistip 2, Makedonski Brod 1, Vinicë 6, Sveti Nikole 1,Kërçovë 15,Resnjë 1.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 534 pacientë të shëruar.

Deri më tani janë bërë gjithsej 102317 testime covid-19, numri i përgjithshëm i të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 10754, numri i pacientëve të shëruar është 6554, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive është 3714.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco