Konfirmohen 65 raste të reja me COVID-19 në Greqi

Konfirmohen 65 raste të reja me COVID-19 në Greqi

19:29, 30/07/2020

Autoritetet shëndetësore greke, ‘Phea’ njofoti se në 24 orët e fundit në Greqi  janë konfirmuar 65 raste të reja me coronavirus.

Nga 65 infeksionet e përgjithshme, 17 janë raste pas kontrolleve në portat hyrëse në  vend dhe 17 erdhën vullnetarisht për testim.

Gjithashtu 16 nga 17 që mbërritën kanë të bëjnë me testime vullnetare nga një traget  që është i ankoruar në Pire. 

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 4401, ndërkohë që 7 pacientë po trajtohen të intubuar dhe 128 pacientë janë larguar nga ICU .

Nuk ka vdekje të reja, duke qëndruar shifrat e 203 viktima nga COVID-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco