COVID-19/ Në Maqedoninë e Veriut 94 raste të reja ne 24 orë

COVID-19/ Në Maqedoninë e Veriut 94 raste të reja ne 24 orë

16:00, 16/07/2020
A+ Aa A-

Në Maqedoninë e Veriut pas 830 testimeve të kryera nga Ministria e Shëndetësisë janë konfirmuar 94 raste të reja sot me Covid 19.

Shpërndarja e rasteve vijon si më poshtë:

 Shkup 49

- Kumanovë 2

- Shtyp 8

- Prilep 1

- Tetovë 6

- Strugë 2

- Gostivari 13

- Kochani 2

- Sveti Nikole 9

- Kërçovë 2

Po ashtu janë shënuar edhe 8 viktima dhe 42 persona të shëruar.

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 8623, numri i pacientëve të shëruar është 4603, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive është 3619.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco