Infektohet me koronavirus kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjës

Infektohet me koronavirus kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjës

08:55, 16/07/2020
A+ Aa A-

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviç është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Ai u testua në Qendrën Klinike Universitare të Republikës Serbe, dhe rezultati i testit tregoi praninë e koronavirusit (SARS-CoV-2), njoftoi Qeveria e Republikës Serbe.

“Puna e mĂ«tejshme e Kabinetit tĂ« Kryeministrit dhe anĂ«tarĂ«ve tĂ« QeverisĂ« do tĂ« organizohet sipas rekomandimeve tĂ« Institutit pĂ«r ShĂ«ndet Publik dhe shĂ«rbimeve epidemiologjike”, thuhet nĂ« deklaratĂ«.

Në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të institucioneve shëndetësore, në Bosnje dhe Hercegovinë kanë vdekur katër persona, ndërsa 223 janë infektuar me koronavirusin e ri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco