Covid 19/ Serbi 351 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orët e fundit

Covid 19/ Serbi 351 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orët e fundit

16:08, 15/07/2020

Autoritete shëndetësore në Serbi kanë publikuar shifrat e të prekurve me Covid 19 në 24 orët e fundit.

Pas 8393 personave të testuar  kanë rezultuar 351 raste të reja të infektuar me koronavirus dhe 11 persona kanë humbur jetën.

Të mërkurën, ministri i Shëndetësisë në Serbi, Zllatibor Lonçar tha se të gjitha spitalet janë mbi 90 për qind të mbushura me pacientë.

Aktualisht, 169 pacientë po trajtohen me anë të respiratorit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i epidemisë është 429 persona, dhe numri i përgjithshëm i të infektuarve 19,334.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco