COVID-19/ Maqedonia merr frymë, ulen infektimet, 88 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orë

COVID-19/ Maqedonia merr frymë, ulen infektimet, 88 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orë

15:37, 13/07/2020

Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka kryer 973 testime dhe janë regjistruar 88 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid 19.

Sot Instituti i Shëndetit publik ka regjistruar 123 persona të shëruar.

Shpërndarja e rasteve vijon si më poshtë:Shkup 30, Kumanovë 8, Dibër 1, Shtyp 13, Prilep 5,Tetovë 3,Strugë 11,Veles 1,Bitola 1, Ohër 2, Kavadarci 1,Gostivari 1, Probistip 1, Kratovë 1, Sveti Nikole 1, Kërçovë 8.

Deri më tani janë bërë gjithsej 78.133 testime covid-19 dhe numri i përgjithshëmi të infektuarve  që nga fillimi i epidemisë është 8197 persona, numri i pacientëve të shëruar është 4326, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive  është 3486.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco