Gruevski: Nuk kam ndërmend të kthehem në politikë

Gruevski: Nuk kam ndërmend të kthehem në politikë

13:49, 13/07/2020
A+ Aa A-

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruesvki në një intervistë për gazetën gjermane Frankfurter Allgemane Cajtung, foli për akuzat që i ngarkohen dhe planet e tij për të ardhmen.

Ai tha se shpreson se do ta fitojë të drejtën për veprat penale të cilat i ngarkohen në Gjykatën Evropiane të drejtësisë, njofton INA. Por, fillimisht duhet të përfundojnë të gjitha procedurat në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Të gjitha rastet kundër meje janë të njëjta: Të paramenduara, pa kurrfarë dëshmie dhe politikisht të motivuara. Por nuk e kam ndërmend të kthehem në politikë”, deklaroi Gruevski.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco