Greqi/ Konfirmohen 31 infeksione me koronavirus, ku 4 raste në pikat hyrëse

Greqi/ Konfirmohen 31 infeksione me koronavirus, ku 4 raste në pikat hyrëse

19:34, 12/07/2020

Ditën e sotme, Phea njofton për  31 raste të reja me coronavirus, nga të cilat 4 janë identifikuar pas inspektimeve në pikat e hyrjes në vend.

Deri tani, numri i përgjithshëm i rasteve  arrin në 3803  31 rastet e reja shpërndahen si më poshtë: 4 raste u zbuluan gjatë kontrolleve të bëra në portat hyrëse të vendi, 3 raste kanë ardhur vullnetarisht për kontroll,6 janë regjistruar në njësinë rajonale të Atikës, 8 në njësinë periferike të Selanikut, 8 në njësinë rajonale të Imathia, 1 në njësinë rajonale të Halkidiki, 6 në njësinë rajonale të Kozan dhe 1 në njësinë rajonale të Kastoria.

Asnjë vdekje e re, ndërkohë që 10 pacientë  janë të intubuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco