Beogradi në flakë/ Mediat: Ushtria refuzoi urdhrin për shtypjen e protestave

Beogradi në flakë/ Mediat: Ushtria refuzoi urdhrin për shtypjen e protestave

10:24, 11/07/2020

Policia u përplas sërish me protestuesit në Beograd, teksa u shënua nata e tretë e protestave të dhunshme.

Demonstruesit vazhdojnë të sfidojnë urdhrin që ndalon grumbullimin e njerëzve.

Edhe këtë herë, protestuesit sulmuan godinën e parlamentit, duke tentuar që të futen brenda.

Policia qëlloi me gaz lotsjellës dhe përplasja u zhvendos në rrugë.

Ndërkohë portali Nova në Serbi raporton se ushtria ka refuzuar urdhrin për të marrë pjesë në shtypjen e protestave. Portali shkruan se refuzimi ka ardhur nga Brigada e 63-të e Parashutistëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sif11/07/2020 10:44

Xhacka tek ne dergoi menjehere autoblindat sapo i tha Rama.Ku qendron ndryshimi ?

Shto koment

Denonco