Zbardhet përgjimi i Zaev: Shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare

Zbardhet përgjimi i Zaev: Shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare

19:25, 10/07/2020

Një përgjim, ku dëgjohet ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa ofendon shqiptarët, po bën xhiron e rrjetit.

Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi. Ndërkohë, në videopërgjim biseda mes Zaev dhe personit tjetër ka qenë çështja e votës. Zaevi dëgjohet duke thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”.

Më pas, personi tjetër i kthehet se rreziku tek shqiptarët qëndron se “ata kanë luftëtarë”. Ndërsa, përgjigja e Zaevit ishte se “luftëtarët gjenden gjithandej në botë”. Për më tepër dëgjoni videopërgjimin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daku11/07/2020 00:05

O shqiptar atje ne maq te veriut, a si e ka emrin! Prisheni ate shtet, nuk bon ajo per ju! e kurre nuk do ju quj qytetare te denje si te tjeret...prisheni e po te dun po paten bith ta ndertojne maqedonsit nga e para.

Shto koment

Denonco