VIDEO-përgjimi/ Zoran Zaev ofendon shqiptarët: Nuk vlejnë as për pesë pare

VIDEO-përgjimi/ Zoran Zaev ofendon shqiptarët: Nuk vlejnë as për pesë pare

19:11, 10/07/2020

Nuk kanë fund skandalet për ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev , i cili në një përgjim të fundit, dëgjohet teksa ofendon shqiptarët.

Në videopërgjim, biseda mes Zaev dhe personit tjetër ka qenë çështja e votës. Zaevi dëgjohet duke thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”.

Medium kosovar ‘Indeksonline’, ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi.

Më pas, personi tjetër i kthehet se rreziku tek shqiptarët qëndron se “ata kanë luftëtarë”. Ndërsa, përgjigja e Zaevit ishte se “luftëtarët gjenden gjithandej në botë”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco