COVID-19/ Rriten infektimet dhe rekord të shëruarish ne Maqedoni

COVID-19/ Rriten infektimet dhe rekord të shëruarish ne Maqedoni

15:30, 10/07/2020
A+ Aa A-

Autoritete Shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë kryer 1728 testime dhe 205 prej tyre kanë rezultuar pozitiv dhe 6 persona kanë humbur jetën nga Covid 19.

Shpërndarja e rasteve është si më poshtë:

- Shkup 60

- Kumanovë 13

- Dibër 17

- Shtyp 10

- Prilep 2

- Tetovë 13

- Strugë 12

- Veles 3

- Bitola 3

- Ohër 1

- Kavadarci 1

- Gostivar 23

- Strumicë 1

- Krushevë 1

- Probistip 2

- Demir Hisar 2

- Makedonski Brod 1

- Berovë 1

- Sveti Nikole 29

- Kërçovë 7

- Resen 3

Sot janë regjistruar një shifër rekord të shëruarish 336 persona në 24 orët e fundit .

Maqedonia e Veriut ka kryer 74 562 teste dhe nga 7777 persona kanë rezultuar pozitiv , numri aktual i personave të shëruar është 3960 dhe 3449 të infektuar aktiv që nga fillimi i pandemisë globale të koronavirusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco