'Macron një lider i tmerrshëm, Soros mik i madh i Maqedonisë'/ Zaev telefonatë me ‘Gretën e rreme’

'Macron një lider i tmerrshëm, Soros mik i madh i Maqedonisë'/ Zaev telefonatë me ‘Gretën e rreme’

21:31, 09/07/2020
A+ Aa A-

Zoran Zaev, kreu i LSDM-së në Maqedoni, ra sërish pre e një tjetër loje të komedianëve ukrainas Vladimir Kuznjecov dhe Aleksei Stoljarov, të njohur për publikun me nofkat Vovan dhe Leksus.

Pjesë e këtij inskenimi ishte aktivistja 17-vjeçare për klimën, ‘Greta Thunberg’ e cila u përdor si maskë mbulimi nga komedianët , duke i telefonuar ish-kryeministrit maqedonas.

Ish-kryeministrit Zoran Zaev pohon opinionin e “Gretës së rreme” se Macron është një lider i tmerrshëm.

“Makroni është i tmerrshëm. Ndryshoi qëndrimin për ndryshimet klimatike. Herën e fundit ai u soll shumë keq, tradhëtoi vlerat perëndimore në favor të riafrimit me lindjen dhe po ndjek interesat ruse. Nuk e di se ç’i ka premtuar Putini”.

“Po diçka e tillë ka ndodhur por shpresoj se ai do të jetë më i përgjegjshëm në të ardhmen, pasi Franca dhe Gjermania janë vende lider në botë. Botën duhet ta udhëheqin në mënyrë pozitive dhe jo kështu duke ndryshuar pozicionet”, tha Zoran Zaev.

Po ashtu Zaev shpreh konsideratën për miliarderin George Soros, për të cilin thotë se është një mik i mirë i Maqedonisë së Veriut dhe mbështetës i reformave për shtetin ligjor. Në korrik të vitit të kaluar, Zaev ra sërish pre e dy komedianëve të cilët u shtirën si ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco