COVID-19/ Në Maqedoni 168 të infektuar, 1470 tamponeve të kryer dhe 3 viktima

COVID-19/ Në Maqedoni 168 të infektuar, 1470 tamponeve të kryer dhe 3 viktima

14:43, 09/07/2020

Maqedonia e Veriut gjatë 24orëve pas kryerjes së 1470 teste nga autoritetet shëndetësore raportoi  168 persona të infektuar dhe 3 viktima.

Sot e kanë fituar betejën me Covid 19 70 persona në Maqedoni.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 7572 persona të diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 3624 janë shëruar kurse 362 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin në territorin e Maqedinisë së Veriut janë 3586 raste aktive me Covid19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco