Lajmi i fundit

EMRI/ Ekzekutohet i riu në Tiranë

Nata e dytë e protestave të dhunshme në Beograd kundër shtetrrethimit

Nata e dytë e protestave të dhunshme në Beograd kundër shtetrrethimit

07:54, 09/07/2020
A+ Aa A-

Protestuesit u përleshën me policinë për të dytën natë në kryeqytetin serb, Beograd, të mërkurën në mbrëmje.

Protestat filluan paqësisht të martën, pasi u njoftua një shtetrrethim në fundjavë, nga e premtja në mbrëmje deri në mëngjesin e së hënës.

Por protesta e së martës u kthye në të dhunshme dhe pati më shumë përplasje të Mërkurën, ku dhjetë oficerë të tjerë u plagosën.

Nuk është e sigurt nëse qeveria do të vazhdojë  vendimin për shtetrretthim në fundjavë. një vendim përfundimtar pritet të merret të enjten.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco