Greqia mbyll kufijtë edhe për Serbinë

Greqia mbyll kufijtë edhe për Serbinë

15:00, 05/07/2020
A+ Aa A-

Qeveria, në bashkëpunim me ekspertë, po monitoron nga afër dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë në baza ditore, evolucionin e qarqeve epidemiologjike në Bashkimin Evropian dhe në pjesën tjetër të botës.

Në këtë kontekst, Greqia, në bashkëpunim me partnerët e saj të Bashkimit Evropian, rezervon të drejtën të rishikojë politikën e saj.

Bazuar në analizën e të dhënave epidemiologjike, u vendos që të pezullohet nga e hëna, 06/07/2020, në orën 06:00. dhe deri në 15/07, hyrja e qytetarëve serbë në Greqi, nga të gjitha pikat e hyrjes pa përjashtim.

Përjashtimi i vetëm është arsyet thelbësore për kalimin.

Qeveria, në bashkëpunim me shërbimet përkatëse, vazhdimisht po analizon dhe vlerëson të dhënat, në mënyrë që hapja për vizitorët e huaj të bëhet pa zbritje të shëndetit publik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco