Oliver Spasovski: Kufiri me Kosovën dhe Serbinë do të mbetet i hapur

Oliver Spasovski: Kufiri me Kosovën dhe Serbinë do të mbetet i hapur

15:28, 03/07/2020

Kryeministri teknik në Maqedoninë e Veriut,Oliver Spasovski  në një konferencë për shty deklaroi se kufinjt më Kosovën dhe Serbinë do të vazhdojnë të jenë të hapur dhe  vendimi i fundit ekzekutiv mbetet në fuqi

Të gjithë ata që udhëtojnë në Maqedoni nga Kosova dhe Serbia nuk do të kenë asnjë kusht hyrje-dalje

 “Kjo nuk është çështje politike por çështje e sigurisë shëndetësore. Nëse Komisioni shtetëror për Sëmundje Infektive do të vlerësojë në një kohë tjetër se duhet të ketë ndonjë masë të veçantë, atëherë do të diskutojmë në Qeveri’- tha Spasovski

Maqedonia ka disa javë që po regjistron shifra të larta infektimesh por edhe viktimash nga koronavirusi

Totali i të prekurve nga infeksioni në Maqedoni është rritur në 6225.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco