Rekord në Maqedoni, 13 viktima dhe 173 infektime gjatë 24 orëve të fundit

Rekord në Maqedoni, 13 viktima dhe 173 infektime gjatë 24 orëve të fundit

15:19, 02/07/2020

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit pas kryerjes së 1653 tamponeve janë konfirmuar 173 të infektuar dhe 13 viktima numri më i lartë i  shënuar deri tani 

Autoritetet shëndetësorë kanë konfirmuar se janë shëruar 150 persona

Numri i personave të diagnostifikuar me Covid-19 shkon në 6225, prej të cilëve 2748 pacientë janë shëruar kurse 319 pacientë kanë ndërruar jetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco