COVID-19/ Maqedoni 120 të infektuardhe 123 të shëruar në 24 orët e fundit

COVID-19/ Maqedoni 120 të infektuardhe 123 të shëruar në 24 orët e fundit

15:37, 01/07/2020

Ministria e shëndetit publik në Maqedoninë e Veriut  gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer  954 testime dhe 120 prej tyre rezultuan pozitiv me Covid 19, po ashtu humbën jetën edhe 4 viktima.

Rastet e reja janë regjistruar në: Shkup-64, Kumnaovë-4, Dibër-4, Shtip-2, Prilep-2, Tertovë-14, Strugë-5, Manastir-3, Ohër-7, Gostivar-2, Makedonski Brod-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-5 dhe Resnjë-5.

Sot hera parë që numri i të shëruarve është më i madh se i  të infektuarve që pas fillimit të ‘valës së dytë’ të koronavirusit, janë 123 persona që pas kryerjen të testimeve nuk kanë pasur në trupin e tyre asnjë shenjë të Covid 19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco