COVID-19/ 132 të infektuar dhe 12 të vdekur në Maqedoni gjatë 24 orëve te fundit

COVID-19/ 132 të infektuar dhe 12 të vdekur në Maqedoni gjatë 24 orëve te fundit

15:48, 29/06/2020
A+ Aa A-

Autoritetet Shëndetësore në Maqedoninë e Veriut ka kryer gjatë 24 orëve të fundit 868 testime dhe 132 persona kanë rezultuar pozitiv, numri i viktimave ka arritur në 12 sot.

Shpërndarja e rasteve sot është: Shkup 57, Kumanovë 10 , Dibër 1, Shtyp 13, Prilep 7,  Tetovë 19, Strugë 3,  Veles 4, Bitola 1, Ohër 5, Kavadarci 1, Gostivar 6, Probistip 2, Sveti Nikole 2, Resen 1.

Deri më tani janë bërë gjithsej 59.633 testime covid 19 në Maqedoninë e Veriut numeri  i rasteve aktive është 3484 dhe 2427  janë të shëruarit që nga fillimi i pandemisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco