Tërmet i fuqishëm në Turqi/ Lëkundet ndihen deri në vendin fqinj

Tërmet i fuqishëm në Turqi/ Lëkundet ndihen deri në vendin fqinj

22:54, 05/06/2020

Këtë të premte, një tërmet me madhësi 5.2 goditi lindjen e Turqisë.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia turke e katastrofave natyrore.

Tërmeti ndodhi në thellësinë shtatë kilometrave (4.3 milje) në rrethin Puturge të provincës Malatya, njoftoi, Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit.

Tërmeti, i cili u ndje në provincat fqinje, ndodhi në orën 21:09 minuta sipas orës lokale.

Guvernatori i Malatya, Aydin Barus i tha se deri më tani nuk është raportuar për viktima, megjithëse situata ende po monitorohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco