Greqia pezullon fluturimet me Katarin/ Pasagjerët rezultojnë pozitiv me COVID-19

Greqia pezullon fluturimet me Katarin/ Pasagjerët rezultojnë pozitiv me COVID-19

20:09, 02/06/2020

Greqia pezulloi të gjitha fluturimet drejt dhe nga Katar ditën e sotme, pasi 12 nga 91 pasagjerët që udhëtonin në linjën Doha-Athinë të ‘Qatar Airways’ pas testimit dolën positive me koronavirus.

Avioni me 91 pasagjerët kishte mbërritur ditën e djeshme në Athinë. Pezullimi është të paktën deri më 15 qershor.

Kujtojmë që deri tani në Greqi janë infektuar 2,937 persona nga të cilët kanë vdekur 179 persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco