Sulmohet me molotov stacioni i policisë në Greqi

Sulmohet me molotov stacioni i policisë në Greqi

14:28, 01/06/2020

Persona  të panjohur kryen një sulm me Molotov në departamentin e policisë Nea Ionia rreth orës 4 të mëngjesit të së hënës.

Raportohet se  janë hedhur  katër mjete shpërthyese Molotov jashtë stacionit të policisë, duke shkaktuar dëme në dy makina patrullimi të parkuara.

Policia po heton për ngjarjen dhe përcaktuar autorët ndërkohë që nuk është bërë ende asnjë arrestim.

https://www.zougla.gr/greece/article/epi8esi-me-molotof-sto-at-neou-irakliou

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco